IV  WOJEWÓDZKI  ZJAZD SZKÓŁ  I  KÓŁ
IMIENIA  POWSTAŃCÓW  WIELKOPOLSKICH

    Drodzy Przyjaciele!

                   W związku z planowaną imprezą „W gościnie u Przyjaciół” zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poniższym regulaminem. W przypadku pytań prosimy o śledzenie nowinek na stronie internetowej  www.tppw.rynarzewo.pl  lub kontakt telefoniczny 052 384-55-01 (Piotr Adamczewski).

 

IV  WOJEWÓDZKIEGO  ZJAZDU SZKÓŁ  I  KÓŁ

IMIENIA  POWSTAŃCÓW  WIELKOPOLSKICH

I.   HONOROWY PATRONAT:  Burmistrz Szubina.

II. ORGANIZATORZY:

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rynarzewie,
Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.
Patronat medialny: „Gazeta Pomorska" i Polskie Radio „PiK".

III. CEL ZLOTU:

 • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, rodziców i nauczycieli tematyką Powstania Wielkopolskiego poprzez wymianę doświadczeń związanych z przeszłością regionu,
 • kształtowanie postaw i nawyków godnego reprezentowania szkoły, drużyny noszącej imię Powstańców Wielkopolskich, domu rodzinnego oraz swojej miejscowości,
 • przybliżanie młodzieży wiedzy historycznej, motywowanie uczniów do jej pogłębiania, rozwijania nowych umiejętności,
 • popularyzowanie możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu poprzez atrakcyjną formę Zjazdu, przełamywanie barier w kontaktach z rówieśnikami i osobami starszego pokolenia w nowym otoczeniu,
 • zachęcanie uczniów do udziału w ciekawych formach popularyzujących treści związane z Powstaniem Wielkopolskim,
 • kultywowanie tradycji Zjazdów Szkół imienia Powstańców Wielkopolskich - IV edycja,
 • zawiązywanie  więzi pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami  szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

IV. TERMIN I MIEJSCE ZJAZDU:

Zjazd odbędzie się w dniach 16-17.05.2008r.
Miejscem Zjazdu jest Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, ul. Strażacka 20 oraz nocleg w EUROHOTELU - Białe Błota  ul. Szubińska 93, www.euro-hotel.com.pl

V.  UCZESTNICY:

Do udziału w Zjeździe serdecznie zapraszamy młodzież szkolną - 3 uczniów klas V i VI szkół podstawowych lub 3 uczniów klas I i II gimnazjum wraz z opiekunem i przedstawicielem rodziców. Maksymalną ilość reprezentantów danej szkoły ustalamy na 5 osób.
Jednocześnie zwracamy się z wielką prośbą o przygotowanie drobnego upominku (zakupionego lub wytworu własnego), charakterystycznego dla regionu Waszej szkoły (w granicach 50 złotych). Upominki te będą losowo wręczone każdej szkole jako pamiątki.

VI. PANELE ZJAZDOWE:

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do udziału w zabawie w czterech     twórczych zespołach:

 • panel plastyczny (załącznik nr 1)
 • panel muzyczno-taneczny (załącznik nr 2)
 • panel medialno-reporterski (załącznik nr 3)
 • panel redakcyjny dla dorosłych (załącznik nr 4).

W wyżej wymienionych drużynach będzie pracować 10 osób po jednym przedstawicielu z każdej zaproszonej szkoły. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wyłonienie 3 reprezentantów, z których każdy reprezentować będzie inne umiejętności: plastyczne, muzyczno-taneczne i  informatyczne.
Efektem pracy grup roboczych będzie wspólne wypracowanie materiałów związanych z podtrzymywaniem kultury regionu i historii Powstania Wielkopolskiego tj. obrazy,piosenka,  taniec oraz fotoreportaż z przebiegu IV Zjazdu Szkół.

VII. UCZESTNICY ZJAZDU:

 • biorą udział w pracach grup roboczych,
 • biorą udział w imprezach towarzyszących zjazdowi,
 • miło spędzają czas podczas zjazdu,
 • noszą identyfikatory ( plakietki zjazdowe ).

VIII.  ŚWIADCZENIA ORGANIZATORÓW:

 • plakietka zlotowa-identyfikator z programem Zjazdu Szkół dla każdego uczestnika,
 • losowe upominki,
 • pamiątkowy kuferek dla każdej szkoły ze skarbami zdobytymi w trakcie Zjazdu.

IX. PUBLIKACJA PROMUJĄCA IV ZJAZD SZKÓŁ:

Prosimy o przesłanie  informacji (w wersji elektronicznej na adres naszej szkoły: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) popularyzujących Waszą szkołę, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w podtrzymywaniu kultury i tradycji narodowej związanej z wydarzeniami z lat 1918/1919. Tekst powinien zawierać od 1300 do 1600 znaków oraz dwa zdjęcia, w tym jedno przedstawiające szkołę-uczniów, a drugie motyw związany z Powstaniem Wielkopolskim w Waszej miejscowości lub regionie (wielkość strony A-4). Pozyskanie od Państwa tych informacji jest niezbędne do wydania publikacji. Będzie ona upamiętnieniem IV Wojewódzkiego Zjazdu Szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich, a którą pragniemy wręczyć Przyjaciołom już w trakcie zlotu w myśl przysłowia „NIC O NAS, BEZ NAS". To wspólne dzieło będzie stanowiło cenny skarb w pamiątkowym kuferku. Prosimy o przesłanie materiałów  do dnia 31 marca 2008r.

X. ZAKWATEROWANIE:

Organizatorzy IV Zjazdu Szkół w Rynarzewie zapewniają: mini-jarmark rynarzewski z ogniskiem i przysmakami (kolacja -16maja br.) oraz bezpłatny nocleg w  EUROHOTELU (śniadanie -17 maja br.). W dniu wyjazdu uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę.

XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Podczas trwania IV Zjazdu Szkół w Rynarzewie organizatorzy przewidują szereg atrakcji, o których uczestnicy zostaną poinformowani w dniu jego rozpoczęcia. Prosimy o pisemne potwierdzenie udziału do 15 marca 2008 roku według załączonego arkusza: KARTA ZGŁOSZENIA.

Wszystkich uczestników zjazdu zobowiązuje się  do zabrania ze sobą pogody ducha, radości, miłego słowa, głowy na karku oraz uśmiechu, uśmiechu, uśmiechu...

 

Pobierz regulamin 

Image

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz