Miło nam zakomunikować, że sezon rowerowy został rozpoczęty!!! Dnia 19 kwietnia odbył się I Wiosenny Rajd Rowerowy. Trasa rajdu, licząca 25 km, wiodła urokliwymi polnymi drogami okolic Rynarzewa (jeśli Pszczółczyn to jeszcze okolice?;) Ktoś może powiedzieć "ale co tu jest do zwiedzania?"... otóż to, może brak jest tutaj atrakcji przyciągających rzesze turystów, ale za to jest piękny wiejski krajobraz z zieleniejącymi się od wschodzących zbóż polami i wypuszczającymi młode pąki drzewami, a pośród nich tu i ówdzie dziko biegającymi sarnami. Oczywiście i człowiek żyjący w tym środowisku pozostawił po sobie pewne ślady, i tak po drodze witały nas przydrożne kapliczki i krzyże, a w oddali za drzew wyłaniały się pozostałości dawnego holenderskiego wiatraka.

Image

Wojsławiec

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na "II. Inauguracyjny Spływ Kajakowy Rynarzewo - Nakło", który odbędzie się 1 maja 2008 r. Zapisy uczestników u p. Prezes SIRR Iwony Szwedy. Koszt 50 złotych. W cenie: wypożyczenie kajaka, kawa i ciastka, kiełbaski z ogniska i herbata, transport uczestników.

                                                                                                     Artur Michalak

W dalszej cześci wspominamy spływ z 2007roku.

Droga z Rynarzewa do Szubina, oznaczona niebieskimi znakami szlaku pieszego jest trasą znakomitą zarówno dla piechurów, jak i rowerzystów. Szlak prowadzi malowniczymi terenami dolin rzek Gąsawki i Noteci oraz wysoczyzną morenową. Tereny, przez które prowadzi marszruta cieszą nie tylko oko, ale i podniebienie. Znajdą tu coś dla siebie również zbieracze owoców runa leśnego. Szlak poświęcony jest pamięci płk. Ignacego hr. Mielżyńskiego, dowódcy w walkach obronnych na odcinku Szubina, podczas Powstania Wielkopolskiego w lutym 1919 roku. Szlak o długości 12 km rozpoczyna się na przystanku PKS w Rynarzewie, kończy przy dworcu PKP w Szubinie.

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz