Wrzesień to tradycyjnie czas zebrań sołeckich, podczas których mieszkańcy wiosek dzielą gminne pieniądze przeznaczone dla nich na rozwój i bieżącą działalność. 6 września odbyło się takie zebranie w naszym sołectwie.

               W Rynarzewie do podziału w tym roku było prawie 60 tys. zł. Najwięcej (20 tys.) przeznaczono na klimatyzację do świetlicy wiejskiej, po 14 tys. na budowę oświetlenia na ul. Powstańców Wielkopolskich oraz na ul Kalinowej, organizacja Dnia Dziecka – 3 tys., na OSP Rynarzewo 2 tys., materiały eksploatacyjne do maszyn i urządzeń sołeckich – 1 tys., strona www.rynarzewo.pl – 400 zł. , odnowienie i modernizacja ławek na Placu pod Raczkiem – 1 tys. Rynarzewo w przyszłym roku obchodzi 725 lecie powstania. Urodziny miejscowości zostaną utrwalone i podkreślone poprzez ustawienie i ozdobienie okolicznościowym napisem głazu narzutowego. Ogromny, przeszło 7 tonowy, kamień stoi dzisiaj na parkingu obok Ośrodka Zdrowia. Jego przewiezienie i ustawienie na skwerze przy Rynku będzie kosztować 3 385,90. Będzie to też okazja do integracji naszego środowiska: zawodów sportowych dla dzieci, zabawy dla dorosłych.

               Mieszkańcy dyskutowali także o światłowodzie we wsi; ma on powstać w przyszłym roku, o przejściach dla pieszych i barierach bezpieczeństwa na ul. Strażackiej oraz petycji w sprawie budowy ekranów na S 5. Zebranie prowadziła Sołtys Iwona Kornacka, a protokołował piszący te słowa Artur Michalak.

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz