Przed przejściami dla pieszych na drodze powiatowej 1950 Rynarzewo- Łabiszyn pojawiły się elementy odblaskowe, tzw. „kocie oczka". To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, ,którzy od dawna (od lipca 2019!) domagali się poprawy bezpieczeństwa na tej drodze.

Po zebraniu wiejskim, 24 lipca 2019, wystosowałem dwie interpelacje do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Szubinie dotyczące podniesienia bezpieczeństwa na ul. Strażackiej w Rynarzewie. Jedna dotyczyła „kocich oczek", druga zainstalowania lamp na istniejących słupach. Obie interpelacje trafiły do Starosty Nakielskiego. Wkrótce zapewniono mnie, że do końca roku elementy odblaskowe zostaną zamontowane... powiedział nam radny Artur Michalak. Dodał, że wielokrotnie rozmawiał z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg i Starostą. Dlaczego więc „kocie oczka" dojechały do Rynarzewa dopiero w kwietniu 2020? Problemem okazało się wyłonienie wykonawcy na montaż elementów. Wreszcie są, w trzech miejscach newralgicznych co najważniejsze i działają. Dziękujemy i czekamy na lampy!

 Tekst i foto TD


Szubin, 24 lipca 2019

Artur Michalak
Radny Rady Miejskiej w Szubinie

 

Szanowna pani Anna Kijowska
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie

 

Interpelacja w sprawie zamontowania elementów odblaskowych  tzw. „kocich oczek: na ul. Strażackiej w Rynarzewie

Wnioskuję zamontowanie w/w elementów w trzech miejscach, przy przejściach dla pieszych: przy ul. Świerkowej, przy Szkole Podstawowej oraz przy Placu pod Raczkiem. Przejścia przez drogę powiatową w tych miejscach są niedoświetlone i tym samym niebezpieczne.

W okolicach Ul. Strażackiej powstaje bardzo dużo nowych domów, chodnik przy drodze powiatowej to „droga do szkoły” uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Przejścia te są bardzo uczęszczane i nie w pełni bezpieczne, wobec czego wniosek jest jak najbardziej zasadny.

Artur Michalak


 

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz