5 września 2019 w Świetlicy wiejskiej w Rynarzewie odbyło się zebranie wiejskie, którego celem był podział funduszu sołeckiego na rok 2020. Zebraniu przewodniczyła sołtys Iwona Kornacka. Merytorycznie wspierała  ją Agata Sitterlee – pracownik gminy.

W spotkaniu uczestniczyły 44 osoby.

Po dyskusji fundusz podzielono w ten sposób, że: na sprzęt na plac zabaw na rynku przeznaczono 24.350, na 2 lampy na ul. Leszczynowej – 10.000, na 15 lecie Klubu Seniora (integracja mieszkańców)  - 1.000, na sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej – 1.000, na stojak na rowery na Rynku – 3.000, na doświetlenie ul. Strażackiej – 3.000. Mieszkańcy w następnych latach chcą ułożyć kostkę  na ul. M. Dąbrowskiej oraz doświetlać kolejne ulice, m.in. ul. Wrzosową.

Ważnym punktem zebrania było podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia tymczasowego mostku na Gąsawce w Rynarzewie. Mieszkańcy przyjęli tę uchwałę jednogłośnie.

Omówiono też inne problemy sołectwa, takie jak: zaśmiecanie miejscowości przez osoby przejeżdżające oraz zniszczone drogi. Zapytano obecnych na sali radnych o interpelacje i wnioski budżetowe. Zaplanowano również urodziny Rynarzewa. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 10 listopada 2019. O 14.30 spotkanie na Rynku przy pamiątkowym obelisku, 15.00 urodzinowy bieg uliczny na ul E. Orzeszkowej dla dzieci i open , spotkanie przy Świetlicy Wiejskiej i o 20.00 Urodzinowy Wieczorek Taneczny.

Sołtys Iwona Kornacka wraz z radą sołecką zaprosiła na uroczystości oraz poprosiła o pomoc i finansowe wsparcie uroczystości.

Artur Michalak

 

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz