Drodzy mieszkańcy Rynarzewa, Małych Rud, Wojsławca, Szkocji i Skórzewa! Bardzo dziękuję za niesamowitą, rekordową i niespotykaną ilość głosów od Was. 308 moich sąsiadów zagłosowało na mnie, dając mi ogromny kredyt zaufania. Nie zawiodę. Będę dbał o Wasze/nasze sprawy w Powiecie Nakielskim. Ulica Bydgoska i Strażacka - jako droga powiatowa - będzie moim priorytetem. Ma być bezpieczna i piękna.  Widzę także inne problemy w naszych miejscowościach. Tak jak dotychczas będę starał się je rozwiązywać, z Waszą pomocą i wsparciem.

Wielka sztuka w małym Rynarzewie._4W sobotni wieczór 16 marca Sołtys Rynarzewa Iwona Kornacka zaprosiła mieszkańców
na niezwykły koncert operetkowy „Usta milczą dusza śpiewa. Na scenie rynarzewskiej świetlicy wystąpili: Dorota Kuczyńska – fortepian, Karolina Jopek – mezzosopran i Michał Jopek – tenor. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Rynarzewa i goście mogli wysłuchać najpiękniejszych arii z operetek  Johanna Straussa, Franza Lehara, Imre Kalmana, Pieśni Neapolitańskich oraz piosenek 20 – lecia międzywojennego.  Koncert wzbudził zachwyt publiczności czego dowodem były wielokrotne bisy.

Siła i piękno dojrzałej kobiecości_2W piątkowy wieczór 15 marca z okazji Dnia Kobiet z inicjatywy Sołtys Iwony Koronackiej
w rynarzewskiej świetlicy odbyło się spotkanie z Justyną Kosień – autorką książki „Podróż do dojrzałej kobiecości”. Zaproszone Panie mogły wysłuchać przemyśleń autorki, wykonać proste ćwiczenia, dyskutować i wymienić poglądy.

 

Na wniosek mieszkańców

Ul. Wybudowanie i ulic przyległych,

Zapraszam na zebranie sołeckie, które odbędzie się 14 lutego 2024 (środa) o godzinie 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie.

W programie zebrania jest dyskusja 
z Burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim.

Sołtys Rynarzewa - Iwona Kornacka

Bal Karnawałowy dla dzieci w Rynarzewie_4524 stycznia 2024 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Sołtysa Iwonę Kornacką i  Mariolę Gorzejewską – pracownika świetlicy. Dzieci całe popołudnie tańczyły i bawiły się z animatorkami – „Baloniarkami”. Zajadały się także  chruścikami zrobionymi przez panie: Halinkę i Mariolę, a dla rodziców była kawa i herbata.

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz