zeb_sirr_2011_1m17 listopada 2011 odbyło się w Świetlicy Wiejskiej spotkanie informacyjno-konsultacyjne członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Zebranie prowadziła Iwona Szweda (prezes SIRR), a obecni byli  członkowie zarządu: skarbnik Lidia Rosołowicz, członek zarządu Gabriela Dobosiewicz, sekretarz Artur Michalak. W dyskusji uczestniczyli mieszkańcy Rynarzewa, m.in.: Maria Pianko (radna gminy), Tomasz Mikuła (administrator strony www.rynarzewo.pl), Bernadetta Przywara (były sołtys Rynarzewa) oraz dyrektor ZS w Rynarzewie Janusz Nowakowski.

 

Członkowie zarządu SIRR zaproponowali trzy projekty, na które mogliby pozyskać fundusze z Urzędu Miejskiego w Szubinie i Starostwa Powiatowego w Nakle n/Notecią w ramach otwartych konkursów ofert. SIRR chce zdobyć pieniądze na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego i Krakowa w ramach puli przeznaczonej na wypoczynek dzieci i młodzieży, na zajęcia rehabilitacyjne dla seniorów (zdrowie) i doposażenie Placu pod Raczkiem (Odnowa wsi). Tradycyjny pierwszomajowy spływ inaugurujący sezon kajakowy rynarzewianie chcą zorganizować wspólnie z klubem wodniaków z Kcyni.

Podczas dyskusji wyłoniły się trzy grupy robocze, które mają zająć się konkretnymi zamierzeniami. Zarząd SIRR ustalił plan spotkań:

  1. 1 grudnia, (czwartek) o 17.00 w świetlicy Zespołu Szkół w Rynarzewie zbiorą się osoby zainteresowane wypoczynkiem najmłodszych
  2. 6 grudnia (wtorek), o 18.00 w Świetlicy Wiejskiej zbiorą się osoby zainteresowane rehabilitacją (w spotkaniu weźmie udział rehabilitantka Małgorzata Rewers)
  3. 13 grudnia (wtorek), o 18.00 projekt w Świetlicy Wiejskiej pisać będą, ci którym zależy na ogrodzeniu i doposażeniu placu rekreacyjnego przy ul. Strażackiej

Członkowie stowarzyszenia zapraszają wszystkich zainteresowanych i chcących pomóc do wspólnej pracy i skorzystania z w/w propozycji.

zeb_sirr_2011_1

zeb_sirr_2011_2

zeb_sirr_2011_3

zeb_sirr_2011_4

Tekst: Artur Michalak, zdjęcia: Remigiusz Konieczka - Pałuki


1 procent podatku

AKM baner

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz