Michał był prawdziwy i dobry. Żył pełnią życia, pracował, podróżował, korzystał, doceniał, brał pełną garścią jego uroki…. Może za szybko? Może za dużo? Może za intensywnie? Jednak bardzo radośnie
i szczęśliwie… Gdy tańczył, tańczyli wszyscy wokół, gdy płynął kajakiem, wszyscy płynęli za nim, gdy się śmiał, nie sposób było być smutnym, zarażał radością życia, dawał innym swoją energię, optymizm i wiarę w dobre zakończenie…

Był szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem, ale i godnym zaufania kolegą i przyjacielem. Był także działaczem społecznym, organizatorem rejsów żaglowych i spływów kajakowych. Wspierał żonę Iwonę – prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa w organizacji wycieczek i imprez integrujących mieszkańców Rynarzewa i okolic. Bez niego nie odbyłby się żaden z kilkunastu spływów Gąsawką i Notecią do Nakła, on je organizował, prowadził i … kochał.

Żył krótko, ale prawdziwie….

Żegnaj Komandorze, żegnaj kolego i przyjacielu! Pewnie już pływasz po łąkach niebieskich i wszystko wokół Ciebie staje się radością.

Pogrzeb Michała Szwedy odbędzie się jutro, piątek, 15 marca, o 11.00,  w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Rynarzewie.

W imieniu wszystkich, którzy Cię lubili i kochali,

w imieniu naszej społeczności

Artur Michalak

10 lutego 2020 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. W spotkaniu uczestniczyło trzynaście osób.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa  10 lutego 2020 (poniedziałek) w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie o godzinie 18.30 odbędzie się zebranie członków i sympatyków naszego stowarzyszenia.

Tego dnia przyjmiemy nowych członków, zmieniamy zarząd stowarzyszenia oraz planujemy działania na lata 2020/2021.

Jeżeli zależy Ci na rozwoju naszej wsi, zapraszamy!

Przyjdź, głosuj, daj się wybrać, działaj!

 Zarząd SIRR

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na wspólne sprzątanie lasów na trasie Szubin / Kowalewo / Zielonowo / Szubin.

Ruszamy 21 września 2019 o godzinie 8:30 z Rynarzewa do Szubina a następnie z Szubińskim Klubem Rowerowym sprzątamy lasy. Szczegóły na plakacie.

Zbiórka przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza miłośników dwóch kółek na letni rajd rowerowy do Łabiszyna - Lubostronia - Smerzyna.

Rajd odbędzie się 15 sierpnia 2019.
Start przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie o godzinie 11:00.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Wieczór z gwiazdami w Rijo - Tadeusz Drobiński_27 czerwca 2019 w Rynarzewie na Placu pod Raczkiem odbył się Piknik Astronomiczny.  Imprezę zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa oraz Wspólnej Gminy Szubin, a dofinansowała Gmina Szubin.

Uczestników przywitali prezesi stowarzyszeń: Iwona Szweda i Andrzej Wichłacz.
Na rynarzewskiej ziemi przywitała gości sołtys Iwona Kornacka. Pasjonaci astronomii z Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomicznego w Niedźwiadach pod przewodnictwem Marka Nikodema przedstawili dwie prezentacje. Tematem pierwszej był Księżyc a drugiej gwiazdozbiory. Uczestnicy pikniku mogli oglądać naszego satelitę przez trzy profesjonalne teleskopy astronomiczne. Późnym wieczorem obserwowano Jowisza i jego księżyce, Saturna oraz Arktura. Z bliższej odległości gości częstowano smakołykami z grilla.

Wyprawa na Ostrów po cebulę czarownic_919 maja 2019 odbył się rajd pieszy z Rynarzewa do rezerwatu przyrody Ostrów koło Pszczółczyna. W dwudziestokilometrowej wyprawie uczestniczyło 12 osób. Leśnymi szlakami uczestniczy ruszyli na spotkanie z urokliwymi zakątkami lasów, łąk i pól nadnoteckich.
Od Władysławowa rajd prowadziła dr Ewa Krasicka – Korczyńska, która opowiadała o roślinach występujących na tych terenach. Głównym celem wyprawy było zobaczenie kobierców z czosnku niedźwiedziego – wyjątkowej rośliny o walorach leczniczych występującej w rezerwacie. Czosnek  cygański, psi czosnek, psi kieł, cebula czarownic … już same nazwy tej niezwykłej rośliny świadczą o jej wyjątkowości.

Kolejną wyprawę zorganizowaną przez członków stowarzyszenia można uznać za udaną. Zarząd SIRR już dziś zaprasza na następne wydarzenia: piknik astronomiczny na Placu pod Raczkiem 7 czerwca oraz rajd rowerowy do Nadleśnictwa Szubin w lipcu.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa Zaprasza na rajd pieszy do Rezerwatu przyrody Ostrów koło Pszczółczyna!

19 maja 2019 roku, o godzinie 14.30 spotykamy się przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie.

Leśnymi szlakami pójdziemy na spotkanie z przyrodą . Tajemnice natury wyjawi nam Pani Ewa Krasicka –Korczyńska

Jeżeli chcesz ciekawie spędzić niedzielne popołudnie, dowiedzieć się jak wygląda wawrzynek wilczełyko i jak kwitnie czosnek niedźwiedzi,

idź z nami!

Rajd na „Powstańczy okop” do Rzywna_206 kwietnia, w sobotę odbył się rowerowy rajd zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Miłośnicy dwóch kółek spędzili pięć godzin na udanej wyprawie, ale i dowiedzieli się sporo o regionie i powstańczej historii.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza miłośników dwóch kółek na wiosenny rajd rowerowy na „Powstańczy okop” do Rzywna.

Rajd odbędzie się 6 kwietnia 2019 – start o godzinie 11:00 przy Szkole Podstawionej w Rynarzewie

Trasa rajd przebiega przez piękne tereny leśne naszej okolicy. Na trasie będzie można zobaczyć atrakcje krajobrazowe oraz ruiny wiatraka w Wielkim Sosnowcu. Celem uczestników będzie dotarcie do Pomnika Powstańców Wielkopolskich oraz zwiedzanie rekonstrukcji okopów z tamtych czasów.  Uczestnicy uczczą pamięć Powstańców Wielkopolskich, zapalając znicze.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na wycieczkę Elbląg- Frombork-Lidzbark Warmiński-Pieniężno w terminie 18-19 maja 2019.

Cena 300zł/osoba przy grupie 45 osób.

Zapisy u p. Dobosiewicz w Świetlicy Wiejskiej – z wpłatą 100zł Pozostała kwota płatna do 25 kwietnia 2019.

20 lutego 2019 odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Zebranie prowadziła Prezes SIRR Iwona Szweda. Po sprawozdaniu finansowym i merytorycznym zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za mijający rok. W związku z rezygnacją z funkcji skarbnika oraz wiceprezesa wybrano nowych członków zarządu. Miejsce Lidii Rosołowicz zajęła Iwona Kornacka a funkcję wiceprezesa (ustępujący Karol Ruciński) objął Tomasz Mikuła. Powołano także nowy skład komisji rewizyjnej, do której weszli: Beata Boińska, Wojciech Hennig i Tomasz Spychalski.

sirr

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza swoich członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej wsi na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie w środę, 20 lutego 2019r. o godzinie 18.30

24 stycznia 2019 odbyło się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Podczas  spotkania, które prowadziła prezes SIRR Iwona Szweda, omówiono stan prawny, finansowy i osobowy stowarzyszenia oraz zaplanowano zebranie sprawozdawczo – wyborcze na 20 lutego 2019.

sirr

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na spotkanie członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej miejscowości 24 stycznia 2018  (czwartek), godz. 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie

Jeżeli chcesz, aby Rynarzewo rozwijało się szybciej, poprzez zdobywanie funduszy pozabudżetowych 

jeżeli chcesz, aby dzieci, młodzież i dorośli zamieszkujący nasze sołectwo mieli bogatszą ofertę w zakresie: sportu, turystyki, edukacji, rekreacji, rehabilitacji, jeżeli chcesz zmieniać na lepsze najbliższe otoczenie, serdecznie zapraszamy!

Pamięć o powstańczym zrywie Wielkopolan_18    29 grudnia 2019 w Zamościu odbyły się uroczystości związane z wybuchem Powstania Wielkopolskiego. Przy powstańczym pomniku zgromadzili się licznie mieszkańcy Zamościa i Rynarzewa. Władze samorządowe reprezentowali m.in. Starosta Nakielski i Burmistrz Szubina, z Bydgoszczy przybyli także przedstawiciele „Sokoła” i kibice Zawiszy.

20160611 192947mW sobotę, 11 czerwca 2016r Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Rynarzewa zorganizowało dla młodzieży działającej przy naszej parafii spływ kajakowy Gąsawką i Notecią do Nakla. Przy ładnej pogodzie i mało spławnej Noteci młodzi kajakarze użyli trochę przygód. Były momenty, że kajaki trzeba było przepychać przez zakrzaczenia.

sirrStowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza swoich członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej wsi na walne zebranie.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie w piątek, 18 marca 2016r. o godzinie 18.00.

Zarząd SIRR

sirrZarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na spotkanie członków i sympatyków SIRR.
3 lutego 2016 (środa), godz. 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie
Tematyka: plany na rok 2016, przygotowanie do zebrania sprawozdawczo – wyborczego.

Zarząd Iwona Szweda

Walne zebranie_222 stycznia 2015 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Zebranie prowadziła prezes Iwona Szweda. 
Przedstawiono i omówiono sprawozdanie merytoryczne i finansowe oraz protokół komisji rewizyjnej. Zarząd SIRR otrzymał decyzją zgromadzonych absolutorium jednogłośnie. Następnie dokonano zmian w składzie zarządu: z funkcji sekretarza ustąpił Artur Michalak (z racji pełnionej funkcji Burmistrza Szubina) oraz skarbnik Lidia Rosołowicz, która weszła w skład komisji rewizyjnej. 

Podkategorie

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz