mikolajMIKOŁAJKI 6  GRUDZIEŃ  2017r - GODZ. 17.00 ( środa )

Co  na  Was  czeka:
- opowieść  o Św. Mikołaju
- zabawy  na  wesoło
- zagadki
- tańce  z  Mikołajem
- konkursy z nagrodami
- słodkie  niespodzianki
- rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego

Zapraszają  wszystkie  dzieci organizatorzy:
Świetlica Wiejska, Biblioteka Publiczna, Koło Gospodyń i Sołtys w Rynarzewie.

info

Zajęcia w wakacje letnie 2017 w Filii Bibliotecznej i Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie. Zajęcia rozpoczną się od 01.08. do 22.08.2017r.

Spotykamy się od wtorku do czwartku od godz.11.00 do 13.00.

Zapewniamy napoje, słodycze , materiały potrzebne na zajęcia plastyczne oraz dobrą zabawę.

Przerwa wakacyjna! - od 23 czerwca do 30 sierpnia

poniedziałek - piątek 10.00  -  16.00

Tydzień Bibliotek_4Z okazji „Tygodnia Bibliotek” - Filia Bibl. w Rynarzewie zorganizowała dla najmłodszych wycieczki do biblioteki oraz lekcje biblioteczne pod hasłem „Biblioteka. Książka. Czytelnik”. Dzieci poznały układ książek na półkach, zasady zapisywania się do biblioteki i wypożyczania. Uwrażliwiono przeszłych czytelników na poszanowanie książki. W trakcie wycieczki dzieci słuchały wierszy znanych autorów. W części plastycznej zajęć dzieci zmierzyły się z ilustarcjami do wierszy Jana Brzechwy i nie tylko. Okazało się, że najbardziej inspirującą postacią była Kaczka Dziwaczka, oraz królewna z bajki pt. „Szklana góra”. Na zakończenie przy muzyce „Jedzie pociąg z..” pojechaliśmy po zakamarkach biblioteki.

Bibliotekę odwiedziły dzieci_2W czwartek 16 marca br. naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola „SMERFUŚ II” w Rynarzewie grupa 3-4 latków wraz ze swoimi opiekunami. Maluchy wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, L.J.Kerna, Małgorzaty Strzałkowskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, J.Tuwima oraz bajek. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz dowiedziały jak z niej korzystać. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, oraz obietnicą, że wróci do nas z rodzicem, aby móc się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.

ferie 2017Biblioteka i świetlica w Rynarzewie zapraszają na ferie od 31.01. do 10.02.
Zapraszamy od godz. 11.00 do 13.00

k misBiblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Rynarzewie zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój miś"
Prace proszę składać do 18.11.2016r.
Technika prac dowolna.
Rozdanie nagród za najpiękniejsze prace na imprezie 21.11.2016r. godz. 16.00 (poniedziałek)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

kosciBIBLIOTEKA  PUBLICZNA I ŚWIETLICA  WIEJSKA W  RYNARZEWIE ZAPRASZAJĄ NA WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH. SPOTYKAMY SIĘ 25.08. (CZWARTEK) GODZ. 19.00.

ZAPROŚ SWOICH NAJBLIŻSZYCH I PRZYJACIÓŁ DO POZNANIA  NOWYCH  GIER I WSPÓLNEJ  ZABAWY.

OBOWIĄZUJĄ  ZAPISY - DO 23.08.2016r.

Wakacje 2016_26Na zajęciach czytaliśmy legendy o Gnieźnie, Krakowie a dzisiaj czytaliśmy o Warszawie. Każdy uczestnik otrzymał arkusz brystolu i z powierzonych materiałów wykonał ilustrację do przeczytanej legendy. Technika prac była dowolna. Najmłodsi otrzymali kolorowanki i pięknie pokolorowali. Na koniec zajęć poszliśmy na lody. Gdy wróciliśmy pani Gabrysia przygotowała nam z Milenką smaczne kruche ciasteczka, które z apetytem zjedliśmy.

Ostatnie zajęcia_3Ostatnie zajęcia spędziliśmy pod chmurką. Wybraliśmy się nad rzekę Gąsawkę i tam graliśmy w różnego rodzaju zabawy, a następnie czytaliśmy znane i lubiane bajki i wiersze. Każdy uczestnik wybrał sobie książeczkę i ją głośno przeczytał. Gdy wróciliśmy do świetlicy czekały na nas mini zapiekanki i słodycze. Wszystkie prace plastyczne, które zostały wykonane na zajęciach są wywieszone w bibliotece. Codziennie dzieci miały słodycze, chodziliśmy na lody, były racuchy z jabłkami, kruche ciasteczka . Dziękuję Elżbiecie Drobińskiej i Gabrieli Dobosiewicz za pomoc w przeprowadzanych zajęciach, a wszystkim dzieciom za tak liczny udział w zajęciach, za mile spędzone dni, byliście naprawdę wspaniali a nockę i tą szyszkę która wpadła przez okno i narobiła tyle emocji( ale kto ją wrzucił )... będziemy długo pamiętać.   – Krystyna Zębała

Stolicą Polski był Kraków_11Kolejną stolicą Polski był Kraków. Czytaliśmy kilka legend o tym mieście, ale skupiliśmy się na legendzie „O smoku Wawelskim”, do której rysowaliśmy ilustracje. Pogoda była słoneczna, więc wybraliśmy się na świeże powietrze z młodszą grupą i czytaliśmy kolejne legendy. Starsza grupa wykonywała zamek z gazety.

 

Nocka w bibliotece_14W ramach zajęć wakacyjnych odbyło się nocne spotkanie z dziećmi. Ciekawą przygodą były podchody po ulicach Rynarzewa, podczas których uczestnicy rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Po obfitej kolacji wszyscy chwycili za książki i czytano do późnych godzin nocnych. Przerywnikami były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Wakacyjny rajd po stolicach Polski_11Wzorem lat ubiegłych Filia Bibl. i świetlica z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu. Tematem wiodącym tegorocznych zajęć jest „Wakacyjny rajd po stolicach Polski”. Zajęcia rozpoczęły się zabawami integracyjnymi, które umożliwiły nam poznanie siebie. Następnie kir. bibl. przeczytała legendę o pierwszej stolicy Polski tj. „O Lechu, Czechu i Rusie”.

nockaZapraszamy dzieci od kl. III 22.04.(piątek) godz. 20.00 do 8.00, Biblioteka Publiczna w Rynarzewie

W programie:
- nocne buszowanie w bibliotece, poszukiwanie skarbu
- literackie zagadki i niespodzianki
- głośne czytanie
- wspólny posiłek
- towarzyskie gry planszowe
- seans filmowy

Smak słowa_10Szubińskie Towarzystwo Kulturalne wraz z partnerem strategicznym Rejonową Biblioteką Publiczną w Szubinie realizuje cykl zajęć edukacyjno-kulturalnych pt. „Smak słowa”. Zadanie realizowane w ramach konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych Gminy Szubin w 2016r.

Ferie w Świetlicy - 2016_23Podczas kolejnych zajęć zimowych odbyły się warsztaty rękodzieła pt. „Coś z niczego”. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni, cierpliwości, zdolności manualnych uczestników, uwrażliwienie ich na piękno. Warsztaty mają też uwrażliwić dzieci na ochronę środowiska poprzez wykorzystanie surowców wtórnych. Podczas zajęć odbył się cykl zajęć edukacyjno-kulturalnych pt. „Smak słowa”.

ferieBiblioteka i świetlica w Rynarzewie zapraszają na ferie,  które rozpoczynają się 18.01.od poniedziałku do czwartku .

Podczas zajęć odbędzie się cykl zajęć edukacyjno-kulturalnych pt. „Smak słowa”.

Zajęcia odbywają się od godz. 10.30 do 12.30

Tradycje bożonarodzeniowe_811.12. br. biblioteka gościła u siebie grupę przedszkolaków „Motylki”' z Zespołu Szkół w Rynarzewie. Tematem spotkania były tradycje bożonarodzeniowe. W ramach akcji głośnego czytania przedszkolaki wysłuchały kilku opowiadań min. „Legendę o choince”, „Bajki z Kraju Mikołajów” Anny Sójki. Dalszą część spotkania wypełniły rozmowy o tym, z czym kojarzą się te święta, śpiewaniem kolęd, dzieci mówiły wiersze o choince a następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i narysowaliśmy duże kolorowe drzewko świąteczne. Mam nadzieję, że zachęcą one małych czytelników do dalszych kontaktów z książką. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne słodkie upominki.

W rynarzewskiej biblioteceMaj, to dzień bibliotek, dni kultury, czytania książek, .. biblioteka to nie tylko regały z książkami, ale też i przestrzeń do spotkań.

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie kl. II z Zespołu Szkół w Rynarzewie wraz z wychowawczynią Henryką Madzińską odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Rynarzewie.

Dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór rynarzewskiej biblioteki,  ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Brały aktywny udział w zajęciach słuchając wierszy recytowanych przez bibliotekarkę Krystynę Zębałą dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej „ W moim ogródeczku”, Ewy Szelburg-Zarembiny,  „Na zielonej trawie” i Tadeusza Kubiaka, „Majowa piosenka” .

Wizyta przedszkolaków13.03.2015r najmłodsza grupa przedszkolaków z Zespołu Szkół w Rynarzewie odwiedziła bibliotekę, pod opieką Małgorzaty Piecuch i Joanny Zielonka. Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszych małych gości. Dzieciom nie potrzeba było dużo czasu, szybko się zaaklimatyzowały. Obejrzały książeczki, zwiedziły bibliotekę, wysłuchały kilka opowiadań , wierszy i bajek. Podczas czytania pani bibliotekarka zadawała pytania do przeczytanego tekstu na które dzieci prawidłowo odpowiadały i w nagrodę otrzymywały lizaki. Ta forma spotkania dzieci zachwyciła i z uwagą słuchali czytanego tekstu. Na zakończenie maluchy obiecały,że przyjdą z rodzicami wypożyczyć bajki.

1 procent podatku

AKM baner

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz